Microsoft планує поліпшити спосіб скидання або оновлення ПК на Windows 10

Компанія повідомила, що тестує нову функцію «хмарного завантаження» для скидання Windows 10 в разі збою обладнання або перевстановлення ОС. Хоча ця функція поки недоступна для публічного тестування, та згодом вона з’явиться на пристроях при завантаженні комп’ютера в стані збою.

Швидше за все, схема буде схожою на ту, за якою Apple проводить перевстановлення macOS з можливістю завантаження її копії з хмари. Microsoft фактично недавно використовувала аналогічну функцію для своєї лінійки Surface, дозволяючи пристроям «відновлюватися з хмари», завантаживши копію Windows 10 і перевстановивши її.

Існуючі інструменти підтримки Windows у ноутбуках, таких як Dell, Asus, HP тощо, зазвичай включають копію ОС на розділеній частині накопичувача або сторонні інструменти для відновлення з хмари чи USB-ключа. Схоже, Microsoft розглядає безліч різних способів усунення проблем на різних ноутбуках, щоб надати легкий варіант будь-якого використання.

Розробка таких способів може стати ключовою для систем Microsoft Lite і Windows Core OS (WCOS). Microsoft створює спрощену версію Windows 10, аналогічну Chrome-OS, і можливість відновлення її на пристроях без підключення USB-накопичувачів може набагато полегшити роботу з апаратами під управлінням Windows Lite.

Microsoft також повинна забезпечити повну підтримку OEM-виробників і всіх важливих драйверів, щоб це працювало добре.