США дозволили Huawei попрацювати для американців ще два роки

Вже багато днів поспіль не вщухають чвари між урядом США та компанією Huawei. Так минулого тижня ЗМІ публікували лист американського чиновника до конгресу, де він просив відстрочити заборону на роботу з Huawei для захисту інтересів американських компаній, залежних від обладнання китайського виробника. І ось, як повідомляє Reuters, послання було почуто. Видання пише, що уряд встановив дедлайн два роки, після досягнення якого американські компанії повинні повністю припинити закупівлі і використання обладнання Huawei. Автор листа Рассел Воут (Russel Vought) зазначив, що подальшого продовження термінів не буде, а протягом наступних двох років буде вестися робота по вирішенню всіх пов’язаних з виконанням закону питань.

Все це означає, що Huawei наступні два роки, все ж, зможе працювати з американськими компаніями (зокрема, виконувати поставки обладнання), але при цьому вони зобов’язані скорочувати обсяг замовлень аж до повної відмови від послуг китайців.

Нагадаємо, влада США звинуватила Huawei в крадіжці інтелектуальної власності та шпигунстві на користь Пекіна, після чого внесли одного з лідерів телекомунікаційного ринку в чорний список неблагонадійних компаній. Через це припинити співпрацю з Huawei будуть змушені Google, ARM, Microsoft, Micron і багато інших компаній, що ставить під загрозу подальше виробництво смартфонів Huawei і Honor. Разом з тим, Huawei активно почала просувати власні проекти, які зможуть замінити американські компоненти, в тому числі власну ОС.

Попри все, Huawei заперечує всі звинувачення на свою адресу і демонструє впевненість у своїй правоті. Навряд чи відстрочка для американських партнерів якось вплине на роботу над власними проектами виробника, адже реліз деяких запланований вже на осінь. Релізу ж Mate 30 і Mate 30 Pro на Android, схоже, тепер нічого не загрожує.

Джерело інформації: reuters