Новинки від Apple позбудуться технології 3D Touch

Незадовго до конференції WWDC, в Мережі з’явилися чутки, що в iPhone 11 Не буде 3D Touch. Перша бета-версія iOS 13, схоже, підтверджує цю теорію.

В iOS 13 більшість жестів 3D Touch замінили на новий формат — Haptic Touch. Тепер для виклику спливаючих меню і перегляду не потрібно сильно натискати на екран. Досить одного тривалого натискання.

Цю функціональність оцінять власники iPhone SE, XR, iPad і iPod touch. Але користувачі iPhone 6s і більш пізніх моделей будуть розчаровані, оскільки нові жести працюють повільніше і не такі зручні, як 3D Touch.

Haptic Touch додадуть також в усі iPad на iPadOS. Надалі не можна буде сильно натиснути на екран, щоб подивитися посилання в Safari, а потім натиснути ще сильніше, щоб відкрити його. Також не вийде сильно натиснути на значок програми та, не відриваючи палець від дисплея, запустити швидку дію.

Єдиним місцем, де 3D Touch продовжує працювати, залишаються кнопки ліхтарика і камери на екрані блокування. Ще за допомогою 3D Touch можна активувати режим трекпада на клавіатурі (на пристроях без 3D Touch для цього треба затиснути пробіл).

При цьому в налаштуваннях iOS 13 залишився розділ з 3D Touch. Однак невідомо, чи доживе він до фінальної версії системи.

Поки що складається враження, що Apple готує iOS 13 до флагманського iPhone, у якого не буде присутній 3D Touch.