iOS 13 врятує акумулятори ваших iPhone

Компанія Apple придумала, як уберегти “здоров’я” акумуляторів у своїх смартфонах, запобігши їхньому передчасному виходу з ладу. Як зауважив сайт Cult of Mac, в iOS 13 з’явилася функція Optimized Battery Charging, яка не дозволяє акумуляторові заряджатися більше ніж на 80%.

Користувач може ввімкнути або вимкнути цю опцію в налаштуваннях акумулятора.

В описі нововведень в iOS 13 компанія вказує, що ця функція уповільнює зношення, а також прискорює зарядку батареї. Втім, смартфон буде вивчати особливості свого використання за допомогою системи штучного інтелекту і, якщо помітить, що заряду батареї вистачає йому ненадовго, при необхідності все ж дозволить заряджатися понад 80%.

Нова опція допомагає уповільнити старіння батареї зменшенням часу, протягом якого ваш iPhone повністю заряджений. iPhone вивчає, наскільки часто ви його заряджаєте, тому він може не заряджатися понад 80% до того моменту, поки вам дійсно не буде потрібно це.

Опис Optimized Battery Charging, як завжди в дусі компанії Apple. Можливо, смартфон зарядиться до 100%, якщо довго тримати його на зарядці, але акумулятор набирає заряд після 80% дуже повільно.

Особливості літій-іонних акумуляторів такі, що їх ємність дуже повільно, але планомірно знижується після кожного циклу повної зарядки. Точно так само шкідливо чекати повного розряду батареї. При неповній зарядці і розрядці цей процес сповільнюється. На Android і iOS існують програми, що дозволяють контролювати рівень максимального заряду — як тільки батарея набере вказаний відсоток ємності, пролунає звукове попередження, і користувач може відключити смартфон від мережевого або бездротового зарядного адаптера.