Microsoft допоможе скоротити використання оперативної пам’яті браузером Chrome

Якщо ви користуєтеся браузером Google Chrome, напевно у вас одночасно відкрито багато вкладок. В такому випадку ви точно знаєте, наскільки це ненажерливий браузер і як багато він витрачає оперативної пам’яті. Якщо відкрити диспетчер задач і впорядкувати запущені процеси за обсягом витраченої пам’яті, Chrome напевно буде на першому місці.

Google періодично намагається якось виправити дану проблему, але саме радикальне рішення може прийти з боку Microsoft. Компанія працює над браузером на Chromium, а значить, вносить вклад в його розробку. Microsoft пропонує один простий шлях скоротити витрату пам’яті.

Витрата пам’яті скоротиться не тільки на Chrome, але і на інших браузерах на Chromium, тобто на більшості сучасних. У тому числі це відноситься до нового Microsoft Edge.

Технічне пояснення містить у собі «блок попередньої вибірки in-proc», який повинен завантажувати код на сторінки Image замість сторінок MapFile для економії ресурсів центрального процесора і їх пам’яті. Для цього потрібна наявність інтерфейсу прикладного програмування PreFetchVirtualMemory. Загалом, це можливо тільки на Windows 10. При цьому новий браузер Edge є кросплатформним і буде працювати на старих версіях Windows, macOS і навіть Linux.