Google заборонила Huawei використовувати Android в смартфонах і планшетах

Google більше не буде поставляти компанії Huawei додатки, операційні системи та інші продукти — як програмні, так і апаратні. Про це джерело всередині компанії повідомило агентству Reuters і підкреслило, що офіційний вердикт Google озвучить трохи пізніше.

Ця заборона означає, що раніше випущені смартфони та планшети Huawei і Honor з вже встановленою Android продовжать працювати, але перестануть отримувати оновлення, а всі майбутні смартфони і планшети не зможуть використовувати офіційну версію системи Android з Google Play і синхронізацією з серверами американської компанії. Проте, Huawei зможе використовувати модифікацію Android з відкритим вихідним кодом — без фірмового магазину додатків Google, Gmail, Google-карт і комплекту інших Google-додатків.

Таким чином, Huawei і Honor доведеться знайти нового партнера, який зможе надати фірмовий магазин додатків, поштовий сервіс і синхронізацію контактів/налаштувань смартфонів і планшетів компанії, або реалізувати всі ці функції своїми силами. Представники компанії поки відмовляються від коментарів, проте ситуація може прояснитися 21 травня, на прийдешній презентації нових флагманських смартфонів Honor 20 в Лондоні.

Нагадаємо, що раніше Міністерство торгівлі США внесло Huawei і 70 компаній-партнерів китайської корпорації в чорний список за “діяльність, яка суперечить національній безпеці США”. Відповідний указ підписав президент США Дональд Трамп 15 травня 2019 р.