Sony анонсувала смартфони Xperia 1

Компанія Sony анонсувала флагманський смартфон з діагоналлю екрана 6,5 дюйма і співвідношенням сторін 21:9. Перед нами перший у світі смартфон з панеллю 4K OLED HDR, що робить його ідеальним, як для перегляду відео, так і для його фільмування. Також є потрійна задня камера, де у бездзеркальної камери A7 III запозичена система відстеження руху очей.

Смартфон працює на процесорі Snapdragon 855 та володіє обсягом пам’яті 6/128 Гб. Корпус захищений від води, а ось акумулятор не з ємнісних — лише 3300 мАг. Є деякі сумніви в тому, що його надовго вистачить при такому екрані формату 4К. Сканер відбитків пальців розташовується на бічній стороні корпусу, а не всередині екрану.

Задня камера потрійна з трьома фокусними відстанями. Це 16 мм у ширококутної камери, 26 мм у стандартної та 52 мм у телефото об’єктива. З роздільною здатністю 12 Мп апарат не дотягує до камер Huawei 40 Мп. Однак, апарат намагається компенсувати цей недолік зйомкою при слабкому освітленні завдяки розміру пікселів 1,4 мкм і шумопоглинанню в форматі RAW. Використовується технологія відстеження Eye AF і швидкість зйомки 10 кадрів/с із застосуванням автофокусу та автоекспозиції.

Що стосується знімання відео, Sony працювала спільно з фахівцями підрозділу CineAlta, який випускає цифрові кінематографічні камери. Можна знімати відео 4К HDR 24 fps з кінематографічним співвідношенням сторін 21:9. Щоб усунути тряску, Sony пропонує гібридну систему стабілізації з оптичною технологією SteadyShot. Є 8 кінематографічних колірних профілів для створення відео з різним відтінком.

Смартфони з екранами 4K зустрічаються досить рідко, більшість з них представила сама Sony. Наприклад, в 2015 році була випущена модель Xperia X5 Premium. Якість екранів відтоді помітно зросла. Тоді застосовувалася панель LCD, тепер OLED. Підтримується 10-бітний колір і колірний діапазон ITU-R BT.2020.

Загалом, на цьому екрані можна відмінно дивитися те, що ви зняли на цьому ж смартфоні. Однак, на сайтах, на кшталт YouTube, знайти потрібний контент буде непросто. У більшості випадків на відеороликах звідти будуть чорні смуги по боках. Підтримується звук Dolby Atmos.

На екрані смартфона немає вирізу, зате є досить широка рамка вгорі. З таким співвідношенням сторін смартфон вийшов довшим за більшість конкурентів.

Продажі повинні початися в кінці весни, вартість поки не названа.