Google Chrome попередить про сайти зі схожими адресами, які можуть використовуватися для шахрайства

Компанія Google продовжує покращувати свій фірмовий браузер Chrome, який є найпопулярнішим браузером у світі з часткою понад 65%. Черговим нововведенням, яке стане доступним всім користувачам Google Chrome, стала боротьба зі схожими URL-адресами, в яких одна буква може бути практично непомітно замінена на іншу букву або знак (paypall.com/paypali.com або google.com/go0gle.com і так далі).

У підсумку, користувачі потрапляють не за тією адресою, яка їм спочатку була потрібна. Часто браузер просто видає повідомлення про помилку, оскільки подібної адреси в Мережі немає, проте, іноді зловмисники спеціально створюють такі сайти, які потім використовуються для шахрайства.

У наступній стабільній збірці Chrome зможе відкрити сайт зі схожою адресою, але при цьому повідомить користувача про те, що він, можливо, планував перейти за правильним посиланням і запропонує найбільш логічний варіант. Якщо ж сайт несе потенційну загрозу, то користувач буде отримувати повідомлення про це ще до того, як натисне на клавішу Enter.

Поки що ця функціональність тестується в експериментальному браузері Chrome Canary, де спочатку з’являється те, що з часом доходить і до Chrome.