Apple запатентувала клавіатуру з Taptic Engine для MacBook

Відомство по патентах і товарних знаках США (United States Patent and Trademark Office, PTO або USPTO) опублікувало інформацію про новий патент, який був зареєстрований компанією Apple.

В ньому описується технологія і рішення, які дозволяють замінити традиційну клавіатуру в ноутбуці на скляну сенсорну панель.

Нагадаємо, в нові ноутбуки MacBook Pro компанія Apple додала сенсорну світлодіодну панель, розташовану над клавіатурою. В даному патенті описується можливий подальший розвиток подібного рішення.

Замість рухомих клавіш в клавіатурі пропонується використовувати скляний лист з опуклими секціями для позначення місця розташування кожної клавіші. При цьому, при натисканні на кнопки, вони будуть відгукуватися зворотною тактильною віддачею (скоріше за все, буде застосовано механізм Taptic Engine), що дозволить імітувати роботу традиційної клавіатури. Джерела уточнюють, що буде створюватися ефект, схожий на той, що виникає при наборі тексту на екрані смартфона. При цьому поверхня буде трохи прогинатися при натисканні, тобто покриття все ж буде не скляним, а схожим на нього.

У такій клавіатурі можна буде знайти як свої плюси, так і мінуси. Наприклад, це дозволить зробити ноутбук захищеним від проникнення пилу і вологи, як мінімум, з боку клавіатури. Крім того, кожній клавіші можна присвоїти конкретне значення, необхідне в конкретному випадку. Однак, на звикання до нової клавіатури має піти якийсь час.