З’явились нові подробиці про майбутню версію мобільної операційної системи від Google

Компанія Google опублікувала в Мережі загадкове повідомлення, яке приховує в собі дату і місце проведення щорічної конференції для розробників I/O 2019. Однією з головних подій заходу традиційно повинна стати презентація нової версії Android. Нещодавно розробники XDA-Developers отримали тестовий білд Android Q, розкривши безліч нововведень, а тепер стало відомо про ще більшу кількість майбутніх змін.

Раніше стало відомо, що в Android Q з’являться темна тема оформлення, десктопний режим, нові налаштування для розробників, смарт-блокування пристрою й оновлена ​​система дозволів для додатків. Цим список змін десятої версії Android не обмежиться. Журналісти порталу 9TO5Google декомпілювали різноманітні додатки з тестової збірки Android Q і виявили в коді безліч нових функцій.

Розпізнавання обличчя

Функція розпізнавання особи представлена ​​в Android ще з часів Ice Cream Sandwich, але надійністю вона не відрізнялася. В Android Q цей недолік буде виправлено — на системному рівні з’явиться підтримка безпечнішої ідентифікації за допомогою обличчя на основі використання різних датчиків: інфрачервоної камери, точкового проектора та інших.

Запис екрану

В Android P компанія Google додала нові інструменти для роботи зі скріншотами, реалізувавши доступ до цієї функції після натискання кнопки живлення. В Android Q додатково з’явиться можливість запису всього, що відбувається на екрані, після чого отриманим відео можна буде швидко поділитися.

Android 10 Q


Не було ніяких сумнівів, що наступна версія Android отримає номер 10, але це ще раз підтвердилося в демонстраційному режимі.

Аварійна кнопка


В меню живлення, яке відкривається затисненням кнопки ввімкнення, з’явиться новий пункт для активації режиму екстреного виклику.

Кастомізація системи

«Голий» Android ніколи не відрізнявся широкими можливостями по налаштуванню зовнішнього вигляду інтерфейсу, але в Android Q це може змінитися. За попередніми даними, користувачі зможуть вибирати шрифт, форму всіх іконок і основний колір системи.

Швидке відключення всіх датчиків

На додаток до традиційного «Режиму польоту» в меню швидких налаштувань нової ОС з’явиться функція повного відключення всіх датчиків пристрою.

Конфіденційність

У нижній частині екрана буде відображатися спеціальне повідомлення, коли додаток використовує мікрофон, геолокацію та інші дані, щоб власник смартфона міг запобігти небажаному збору даних.

Повідомлення

Google продовжить покращувати повідомлення, додавши нові налаштування для роботи з ними. Так, користувачам стануть доступні функції блокування повідомлень і «тихого» показу. Подробиці поки що не уточнюються.

Wi-Fi

Представлена ​​в червні минулого року технологія шифрування WPA3 буде підтримуватися на системному рівні.

5G

У зв’язку зі швидким масштабним запуском мереж п’ятого покоління в Android Q з’явиться нативна можливість відображення іконки 5G при відповідному підключенні.

Джерело інформації: 9to5google.com