В Android Q з’явиться десктопний режим та багато інших корисних функцій

На форумі XDA-Developers з’явилися скріншоти Android Q, взяті з ранньої тестової версії операційної системи, яка була встановлена ​​на смартфон Pixel 3 XL. Звичайно, фінальна версія Android Q буде виглядати інакше, але вже зараз ми можемо подивитися, в якому напрямку рухаються розробники Google.

В Android Q на системному рівні підтримується темна тема оформлення. В налаштуваннях можна ввімкнути її вручну або активувати автоматичне ввімкнення в залежності від часу. Налаштування для розробників дозволяють форсовано ввімкнути темну тему в додатках, які не підтримують її за замовчуванням.

В налаштуваннях для розробників також можна активувати експериментальний режим робочого столу на додаткових дисплеях. В даний час ця опція недоступна. Там само вмикається підтримка опції Freeform, при якій будь-який додаток запускається в окремому вікні з можливістю змінювати його ширину і висоту.

Будь-які дозволи надаються додаткам тільки в міру залучення тих чи інших можливостей. У статистиці додатка вказано, які можливості залучаються найчастіше.

Інші нововведення:

  • Запис екрану на відео шляхом довгого натиснення на кнопці створення скріншота;
  • Можливість задати поточні шпалери в якості фону для Always On Display;
  • Можливість вибору тривалості відображення спливаючих повідомлень;
  • Відключення різних сенсорів через швидкі налаштування;
  • Фільтрація файлів і папок в провіднику по типу (музика, фото, відео, документи);
  • Мініатюрне діалогове вікно встановлення додатка.

Анонс Android Q відбудеться навесні 2019 року. Тоді ж Google випустить тестову збірку, яка буде доступна власникам деяких моделей смартфонів. Офіційний реліз великого оновлення Android за традицією запланований на кінець літа або початок осені.