Mozilla відключить Flash в Firefox 69

Дорожня карта плагінів для Firefox передбачає відключення Flash десь у 2019 році, а тепер у користувачів цього браузера є точна дата коли це трапиться. Згідно з повідомленням, опублікованим на Bugzilla, розробники планують відключити плагін Flash всередині Firefox разом з релізом Firefox 69 3 вересня 2019 року. Спочатку дана зміна торкнеться нічних збірок Firefox, а потім перекочує в стабільний реліз.

Відключення Flash у Firefox — це частина планів розробників відмовитися від використання цієї застарілої технології. Adobe планує повністю припинити підтримку Flash до 2020 року і до цього періоду Mozilla повністю усуне підтримку Flash в споживчих версіях Firefox. ESR-версія (реліз розширеної підтримки) буде підтримувати Flash до кінця 2020. У 2021 році Firefox повністю відмовиться від Flash через відсутність оновлень безпеки з боку Adobe.

У сучасному світі немає місця для Flash, оскільки ця застаріла технологія споживає занадто багато ресурсів, занадто сильно б’є по енергоефективності, а також має дуже багато дірок і вразливостей, які розробникам постійно доводиться усувати.