Microsoft запатентувала режим збереження «здоров’я» батареї девайсів

Не так давно ми писали про оновлення прошивки комп’ютерів Surface, в якому головною зміною став новий режим збереження «здоров’я» батареї. Microsoft отримала патент на подібну технологію. 3 січня USPTO опублікувало патент софтверного гіганта, описаний як “Режим захисту батареї”. У ньому Microosft описує систему збереження можливостей акумулятора в пристроях, які тривалий час перебувають підключеними до зовнішнього джерела живлення. Як ви всі добре знаєте, утримування пристрою постійно підключеним до розетки негативно позначається на властивостях батареї, а тому Microsoft придумала нехитрий спосіб убезпечити акумулятори від негативного впливу. В першу чергу цей режим буде актуальним для пристроїв з незнімними акумуляторами, на зразок планшетів або сучасних ноутбуків.

Патент передбачає можливість комп’ютера (або будь-якого іншого пристрою) заряджати вбудовану батарею на 100% в звичайному режимі. Якщо девайс зрозуміє, що вже тривалий час знаходиться підключеним до зовнішнього джерела живлення, максимальний обсяг батареї штучно занижується (наприклад, на 50%, як в нових прошивках Surface).

Подібні технології вже використовуються різними виробниками сучасних ноутбуків. Схоже, що патент Microsoft в подробицях описує трохи інший підхід до реалізації задуманої ідеї. Наприклад, в Surface активація режиму захисту батареї здійснюється лише вручну, тоді як в патенті згадується автоматичне ввімкнення.

Джерело інформації: freepatentsonline