Google вбиває блокувальники реклами в браузері Chrome

Компанія Google внесла деякі зміни в код движка Chromium, на якому працює Chrome та більшість популярних браузерів. Ця зміна може спричинити “смерть” звичних всім розширень-блокувальників реклами, які не тільки випилюють банери з веб-сайтів, а й захищають приватність користувача від відстеження.

Google стверджує, що внесені зміни застосовані для поліпшення захисту розширень, поліпшення приватності користувача та запобігання уповільненого завантаження сторінок сторонніми розширеннями. Насправді ж, наслідки зміненого коду призведуть до “смерті” блокувальників реклами. Розробники цих розширень вже висловили свою стурбованість. Творці Ghostery повідомляють:

Зникнення подібних розширень буде великим кроком назад у прагненні зробити Інтернет та інформацію безпечнішою. Незліченна кількість трекерів відстежують активність користувача на сайтах, щоб потім продавати цю інформацію рекламодавцям. Переважна більшість цих трекерів цілком невидимі для звичайного користувача, а значить єдиний спосіб зупинити їх полягає у використанні сторонніх розширень для блокування реклами і трекерів.

Для Google існування подібних розширень є великою проблемою, з огляду на той факт, що основну частину прибутку генерує продаж реклами. Зниження її ефективності, у свою чергу, знижує приплив коштів навіть за умови, що розширення блокують тільки відстеження, а не всі банери цілком.

Серед користувачів вже не перший місяць ведуться активні обговорення положення Google в якості веб-монополіста. Компанія розробляє найпопулярніший у світі браузер, движок для нього, стандартний пошуковик в браузері, сервіси та інші продукти, які монетизуються рекламою. Ні в одній іншій компанії немає стільки впливу на Інтернет і те, як люди користуються ним.

Звичайно, запропонована зміна може бути не остаточно реалізована, але саме її існування змушує турбуватися про майбутнє Chrome і безпеку користувачів. Проект, який колись був започаткований з метою поліпшити Інтернет і надати користувачам більше свободи, згодом став обмежувати можливості й безпеку користувачів все більше і більше. Ситуація ускладнюється ще й тим, що через популярність Chrome багато хто не може перейти на інші браузери, погано сумісні з популярними сайтами та сервісами. Це було однією з причин, чому Microsoft вирішила перевести Edge на Chromium.