Нова технологія Microsoft поліпшить безпеку Windows 10

Компанія Microsoft вирішила підвищити безпеку Windows 10. Для цього буде створене спеціальне віртуальне середовище під назвою Windows SandBox. Про це американський гігант повідомив за допомогою свого офіційного блогу.

Стверджується, що «пісочниця» стане ізольованим середовищем, в якому користувачі операційної системи зможуть запускати ненадійне і підозріле програмне забезпечення без побоювання завдати шкоди всій ОС. SandBox буде створювати віртуальну машину, яка отримає обмежену функціональність. Так, користувачі будуть бачити робочий стіл, з якого зможуть виключно запускати програми й відкривати документи.

На жаль, всією красою Windows SandBox зможе скористатися не кожен власник ПК на базі операційної системи від Microsoft. Є інформація, що американські розробники додадуть «пісочницю» тільки в Windows 10 Pro і Windows 10 Enterprise. Розробка буде реалізована на рівні ОС, і для її функціонування не буде потрібне встановлення додаткового програмного забезпечення.

Програмісти американської компанії обіцяють, що активні програми і відкриті документи в Windows SandBox не зможуть завдати шкоди ПК і зберігаються в пам’яті файлів. Після відключення «пісочниці» віртуальна машина видаляється з ПК разом з усіма збереженими в ній даними.

В даний час створення Windows SandBox знаходиться на фінальному етапі. Розробка повинна бути інтегрована в оновленні для Windows 10 під індексом 19H1. Точна дата запуску апдейта не уточнюється, але, скоріш за все, його вихід відбудеться вже в першому кварталі 2019 року.

Що стосується вимог до комп’ютерів і ноутбуків, вони теж є. Так, для запуску Windows SandBox необхідно мати двоядерний процесор, 4 Гб оперативної пам’яті і, як мінімум, 1 Гб вільного простору на диску. При цьому сама Microsoft рекомендує встановлення Windows 10 з SandBox на ПК, оснащені чотирьохядерними процесорами з підтримкою технології Hyper Treading, 8 Гб оперативної пам’яті і SSD-накопичувачем.

Крім того, в налаштуваннях BIOS необхідно активувати підтримку візуалізації, а на самому ПК повинна бути підтримка архітектури AMD64.

Джерело інформації: microsoft