Microsoft Edge продовжує зберігати звання браузера з найкращою автономністю на платформі Windows 10

Компанія Microsoft з кожним релізом Windows 10 активно рекламувала переваги свого браузера Edge. Розробники розповідали не тільки про його нові функції, а й про іншу, більш вагому перевагу, яка полягає в значно кращій енергоефективності. З приходом Windows 10 October 2018 Update Microsoft якось підозріло мовчить про продуктивність Edge, але, як виявилося, браузер як і раніше знищує своїх конкурентів, коли мова заходить про енергоефективність.

На GitHub Microsoft опублікувала результати тесту енергоефективності трьох браузерів на трьох однакових комп’ютерах Surface Book з процесорами Core i5 шостого покоління.

Команда розробників Microsoft Edge заміряла час, протягом якого три ідентичних Surface Book відтворювали HTML5-відео в повноекранному режимі до повної розрядки.

Після проведення тестів кілька разів розробники помітили, що Microsoft Edge на 24% ефективніший Google Chrome і на цілих 94% ефективніший Mozilla Firefox. Surface Book з Microsoft Edge відтворював відео в середньому 16 годин, Chrome 13 годин, а Firefox трохи більше 8 годин.

Цього разу результати тестів Microsoft цікаві як ніколи. По-перше, Microsoft не має оголошувати публічно про свої експерименти. Раніше розробники публікували результати своїх випробувань в офіційному блозі, внаслідок чого залучалося дуже багато уваги до браузера і його здібностей. Цього разу про експеримент тихо розповіли на GitHub без зайвого шуму.

По-друге, вже наступного року Microsoft переходить на Chromium, який працює в надрах Chrome. Буде дуже цікаво подивитися, чи зможе браузер зберегти свій головний козир на тлі конкурентів. Можна припустити, що за рахунок оптимізації з операційною системою Edge навіть на Chromium буде працювати ефективніше Chrome та Firefox.

По-третє, новий тест показує, що у розробників ще залишився порох в порохівницях. У червні 2016 року Edge обганяв Chrome на 47%, а вже в квітні наступного року показник знизився до 35%. Останній публічний тест показав, що різниця між браузерами скоротилася лише до 14% (травень 2018). Навесні стало зрозуміло, що якщо тренд збережеться, вже у 2019 році Edge втратить свій головний козир. Як виявилося, не втратив і не збирається втрачати. Розробники змогли поліпшити енергоефективність Edge і збільшити попередній показник, раніше скорочений внаслідок зусиль розробників з Google.

Джерело інформації: github