Колишній інженер Edge звинуватив Google в саботажі браузера Microsoft

На початку цього місяця Microsoft офіційно повідомила, що її фірмовий браузер Edge перейде на движок Chromium в наступному році. Компанія стверджує, що перехід на Chromium піде на користь веб-стандартам, а також поліпшить сумісність Edge з веб-сайтами, оптимізованими для роботи з Chrome.

Один з колишніх інженерів Edge стверджує, що справжня причина відмови подальшого розвитку EdgeHTML трохи в іншому. Google просто саботувала Edge і спеціально погіршувала роботу своїх сервісів в стандартному браузері Microsoft. Раніше з подібними заявами виступали інженери Firefox, а тепер і розробники Edge підтверджують це припущення.

Вони починають інтегрувати свої ексклюзивні технології або технології, до яких у них [розробників Google Chrome] є «спеціальний» доступ. Раптово всі додатки Google починають бути кращими за інших.

Я не так давно працював в команді Edge. Однією з причин, за якими ми вирішили відмовитися від EdgeHTML, є той факт, що Google постійно вносить зміни в свої сайти, що в свою чергу виводить їх з ладу на інших браузерах. Простіше кажучи, ми не встигали оптимізувати браузер, щоб він працював належним чином. Наприклад, вони недавно додали прихований порожній div поверх відео на YouTube, через що наше апаратне прискорення значно погіршилося (в October 2018 Update вже виправили). До цього наше шедевральне апаратне прискорення відео працювало значно краще Chrome, особливо в плані енергоефективності. Практично миттєво вони [Google] зламали YouTube і почали рекламувати домінування Chrome над Edge в плані часу автономної роботи під час відтворення відео. Найсумніше, що це «домінування» було досягнуте не за рахунок копіткої роботи і оптимізації, а за рахунок зламаного YouTube. Вони просто зробили веб повільніше.

Я не зовсім впевнений, що YouTube змінили спеціально для уповільнення Edge, але багато хто з моїх співробітників впевнені в цьому на 100%. Вони особисто вивчали це питання. Додайте до цього той факт, що в YouTube відхилили наш запит приховати захований div.

І це тільки один випадок.

Складно сказати, чи дійсно Google навмисно уповільнює сторонні браузери при роботі зі своїми сервісами, але можна сказати напевно, що Microsoft частково сама вистрілила собі в ногу. Розробники змогли б швидше реагувати на те, що відбувається, якщо б не абсолютно ідіотська політика оновлення браузера два рази в рік. Приємнішим буде те, що вже в наступному році ця практика піде, коли Edge на Chromium вийде у вигляді звичайного Win32-додатка для Windows 10, Windows 8, Windows 7 і навіть macOS.