Samsung відкриває бета-тестування Linux на мобільних девайсах

Свого часу існував проект Ubuntu Touch, в рамках якого цю систему намагалися адаптувати для смартфонів і перетворити її на універсальну, яку можна було б використовувати й в настільному режимі. Однак, кілька років роботи так в підсумку і не дозволили досягти бажаного результату, хоча саму систему випробувати було можна.

Схоже, зараз взяти все у свої руки вирішила компанія Samsung. Представлений ще минулого року додаток Linux on DeX нарешті дістався до релізу. Як бета-версія він стане доступним вже 12 листопада.

Цей додаток поки що дозволяє в режимі DeX використовувати тільки дистрибутив Ubuntu 16.04 LTS. Крім того, можливість запустити ПЗ є тільки на смартфоні Galaxy Note9 і планшеті Galaxy Tab S4. Ще одне обмеження — додатки повинні бути скомпільовані для 64-розрядних CPU ARM.

Samsung зазначає, що для запуску необхідно мінімум 8 Гб вільного дискового простору і 4 Гб оперативної пам’яті. Про продуктивність платформи компанія поки що не говорить, оскільки обидва пристрої оснащені досить потужними SoC.

Джерело інформації: linuxondex