Нові смартфони тримають заряд гірше, ніж торішні флагмани

Видання Washington Post, CNet, Consumer Reports і Tom’s Guide провели дослідження і з’ясували, що сучасні флагмани в більшості випадків розряджаються швидше, ніж топові пристрої тих же виробників, випущені в минулому році. Наприклад, iPhone XS під час тестування протримав заряд на 21 хвилину менше, ніж iPhone X, а Pixel 3 видихався на півтори години раніше, ніж Pixel 2.

Результати дослідження показали, що час автономної роботи смартфонів став знижуватися, незважаючи на те, що виробники стверджують зворотне. Експерти вважають, що це пов’язано з кризою в індустрії виробництва літій-іонних батарей. Акумулятори такого типу досягли піку у своєму розвитку: їх ефективність збільшується дуже повільним темпом (приблизно 5% на рік), а споживання енергії зростає набагато швидше через те, що смартфони отримують більш продуктивні процесори, чіпи для роботи зі штучним інтелектом, і все яскравіші екрани з усе більш високою роздільною здатністю.

Швидше за все, ситуація буде погіршуватися з подальшим вдосконаленням обчислювальних і візуальних технологій, а також з впровадженням нових стандартів зв’язку.