Microsoft дістала звання найдорожчої компанії, обігнавши саму Apple

Корпорація Microsoft вперше за останні 8 років стала найдорожчою компанією у світі, обійшовши за рівнем ринкової капіталізації колишнього лідера — Apple. На момент написання замітки у Microsoft цей показник становить 753.3 млрд доларів, а у компанії Тіма Кука — 746.8 млрд доларів.

На початку серпня 2018 року капіталізація Apple була оцінена в трильйон доларів, а вже третього жовтня був зафіксований історичний пік — тоді за кожну акцію компанії давали 233 долари, що забезпечило їй капіталізацію на рівні 1.1 трильйона доларів. У листопаді вартість акцій Apple пішла на спад, а зараз вони оцінюються менш ніж в 170 доларів за штуку. За неповні два місяці компанія «подешевшала» майже на чверть — до 839 мільярдів доларів, а на 25 листопада цей показник становить менше ніж 750 мільйонів доларів.

Ринкова капіталізація третього і четвертого місць — Amazon і Alphabet — складає на сьогодні 737 і 726 мільярдів доларів відповідно. Apple випереджала Microsoft в цьому показнику з 2010 року і завжди трималася з великим відривом. За оцінками аналітиків, з часом результати Microsoft будуть тільки рости, а Apple майже неможливо повернути лідерство.