Встановлення сервісів Google буде коштувати виробникам $40

Виробники смартфонів на операційній системі Android повинні будуть платити Google ліцензійні відрахування за встановлення Play Store та інших сервісів Google на пристрої, що відвантажуються в Європейську економічну зону. Збір складе до $40 за пристрій, з’ясувало видання The Verge, в розпорядженні якого виявилися внутрішні документи компанії.

Google повідомила про зміни правил роботи з виробниками смартфонів 16 жовтня 2018 року, пояснивши рішення вимогами Єврокомісії, яка оштрафувала компанію на $5 млрд за домінування на ринку операційних систем.

Нові правила стосуються смартфонів і планшетів з попередньо встановленим пакетом Google Mobile Services, які будуть відвантажуватися в Європейську економічну зону починаючи з 1 лютого 2019 року. У ЄЕС входять 28 країн Євросоюзу, а також Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія.

За даними The Verge, сума відрахувань буде залежати від країни і показника щільності пікселів на дюйм (PPI). Google могла взяти PPI як один з показників ціноутворення, пише видання: чим вище щільність пікселів, тим дорожче пристрій.

  • Найвища ставка – $40 за пристрій – встановлена ​​для пристроїв з щільністю понад 500 пікселів на дюйм, які будуть продаватися в Великобританії, Швеції, Німеччини, Норвегії та Нідерландах.
  • Для пристроїв з показником PPI від 400 до 500 збір складе $20.
  • Для пристроїв з PPI нижче 400 ставка буде на рівні $10, а в деяких країнах може скласти лише $2,5 за пристрій.
  • Ставка для планшетів буде єдиною у всіх країнах ЄЕС і складе $20 за пристрій.

Представник Google відмовився коментувати питання, пов’язані з ліцензійними відрахуваннями для виробників пристроїв.