Apple представила MacBook Air з дисплеєм Retina та новий Mac Mini

На заході в Нью-Йорку компанія Apple зробила несподіваний хід і випустила оновлені моделі двох лінійок пристроїв, які вже багато років залишалися в тіні: в продаж надійдуть нова версія тонкого і легкого MacBook Air з екраном Retina і сканером Touch ID, а також Mac Mini в новому корпусі і з потужною для такого форм-фактора начинкою. Обидва продукти отримали покращений дизайн в стилі цьогорічної лінійки пристроїв: Mac Mini став дуже компактним завдяки переходу на SSD накопичувач, а MacBook Air отримав тонкі рамки по периметру екрану, великий тачпад і клавіатуру з механізмом “метелик”. Крім того, корпуси пристроїв на 100% складаються з переробленого алюмінію.

Компоненти нового MacBook Air розміщені в новому корпусі особливої ​​клиноподібної форми, який став ще компактнішим. Ноутбук може працювати без підзарядки до 12 годин при роботі в інтернеті по бездротовій мережі і до 13 годин при перегляді фільмів з iTunes. Новий MacBook Air займає значно меншу площу, його обсяг зменшився на 17%, а товщина — на 10% — в найширшому місці вона становить 1,56 см, а важить ноутбук всього 1,25 кг — на 113 г менше, ніж модель попереднього покоління.

Ціна за мінімальну конфігурацію становить 1199 доларів в США. Вже сьогодні, 30 жовтня, можна оформити попереднє замовлення. MacBook Air почне продаватися 7 листопада і буде коштувати від 45 000 гривень, тобто займе ціновий сегмент між MacBook і MacBook Pro. Mac Mini з’явиться в магазинах також 7 листопада, і обійдеться покупцям від 29 000 гривень. Оформити попереднє замовлення можна починаючи з 30 жовтня.