Surface Go отримав дуже низьку оцінку ремонтопридатності

Surface Go днями надійшов у продаж і спеціалісти iFixit традиційно розібрали планшет, щоб подивитися, наскільки легко його можна полагодити. Як і з попередніми версіями планшетів Surface і переважною більшістю сучасної компактної електроніки, відремонтувати Surface Go буде дуже складно. Новий бюджетний планшет Microsoft отримав оцінку 1 з 10.

Спеціалісти iFixit відмітили, що через менший форм-фактор розкрити планшет набагато легше, так як скло фізично менше. Звідси ж випливає інший мінус, який полягає в тому, що потрапити всередину планшета можна тільки шляхом зняття екрану. Усередині алюмінієвого корпусу велика кількість компонентів утримується клеєм (дисплей, батарея і так далі), що істотно ускладнює процес їх заміни. Також на материнській платі повно прихованих захисних екранів і стікерів. У скарбничку мінусів конструкції Surface Go автори розбору віднесли також відсутність навіть найменшого натяку на модульність або можливості апгрейду. Замінити порт, який вийшов з ладу, буде дуже складно, а поліпшення характеристик власними зусиллями неможливе в принципі, тому що оперативна пам’ять і накопичувач розпаяні на материнській платі.

Крім того, “розтин” показав, що для відводу тепла від процесора Surface Go не використовуються мідні трубки, оскільки процесор Pentium сьомого покоління не сильно гріється і не потребує активного охолодження. Конструкція включає в себе лише невелику мідну пластину і термопасту.

Використання подібних способів компонування планшета дозволяє створити більш тонкий і компактний пристрій, що без сумніву добре. Єдиний мінус полягає в тому, що відремонтувати всю цю радість буде дуже складно, якщо не неможливо. Будемо сподіватися, що Surface Go добре послужить своїм власникам і не вимагатиме звернення до сервісного центру або передчасного ремонту.

Джерело інформації: ifixit