Нарешті в Chrome можна буде використовувати функцію картинка-в-картинці

Chrome залишається на даний час найпопулярнішим в світі браузером, а розробники намагаються часто додавати якісь оновлення, щоб зробити його зручнішим та приємнішим в користуванні. Останнім часом багато користувачів цікавить один з таких параметрів, як “картинка-в-картинці”, і, схоже, що в найближчому майбутньому у Chrome така функція буде офіційно реалізована, ну а необхідність використовувати Web2App для відтворення відео в режимі Compact Overlay зникне.

У нових версіях Chrome Dev 69 і Chrome Canary 70 в експериментальних функціях браузера знайшли опцію, яка відповідає за активацію нативного режиму “картинка-в-картинці”. При його ввімкненні відео виводиться на окреме невелике вікно, яке залишається поверх інших вікон. Його можна переміщати, зменшувати або збільшувати. Дуже зручно, якщо вам необхідно переглядати відео, наприклад з YouTube, під час роботи в інших програмах.

Щоб протестувати роботу цієї функції вам треба встановити Chrome Dev або Chrome Canary. Врахуйте, що ці версії браузерів нестабільні, як публічний реліз, тому ви можете зіткнутися з багами в роботі.

Отже, виконайте наступні дії:

  • Завантажте і встановіть бажаний реліз за посиланням, а потім введіть в адресний рядок браузера  chrome://flags/#enable-picture-in-picture. Встановіть параметр Enabled.
  • Потім введіть в адресний рядок  chrome://flags/#enable-surfaces-for-videos. Так само встановіть параметр Enabled.
  • Перезавантажте Chrome.
  • Тепер перейдіть на будь-який сайт, на зразок YouTube. Увімкніть ролик і двічі клацніть правою кнопкою миші по відео. У контекстному меню з’явиться кнопка Picture-in-Picture. Натисніть на неї, після чого відео виведеться в окреме вікно поверх інших додатків. У заголовку вкладки також з’явиться іконка, за допомогою якої ви завжди будете знати, з якої вкладки відтворюється відео.

До речі, вбудований режим “картинка-в-картинці” є також в браузері Opera, якщо Chrome вам чимось не догодив.