Оновлений Google Chrome став використовувати більше оперативної пам’яті

Компанія Google повідомила, що через необхідність закрити уразливості Spectre в коді браузера, Chrome тепер споживає на 10% більше оперативної пам’яті. Подробиці про нову функцію “Site Isolation”, яка увійшла до складу Chrome 67 і ввімкнена за замовчуванням, опубліковані в офіційному блозі компанії.

Site Isolation блокує атаки через уразливості Spectre, завдяки яким зловмисники теоретично можуть отримати доступ до секторів пам’яті, доступ до яких повинен бути закритий. На жаль, за безпеку доведеться заплатити 10% збільшенням споживання оперативної пам’яті в браузері, який і так добре відомий своїм “апетитом”.

У реальному використанні спостерігається збільшення використання пам’яті приблизно на 10-13% через збільшення кількості процесів всередині Chrome.

Найгірше буде користувачам недорогих комп’ютерів, у яких в розпорядженні всього 4 Гб або ще менше оперативної пам’яті. Зміна буде помітною не тільки на Windows-комп’ютерах, а й на пристроях з macOS і Chrome OS. Google обіцяє не залишати все як є і оптимізувати споживання пам’яті в майбутніх релізах.

Джерело інформації: googleblog