Майбутні iPhone матимуть повільні модеми через припинення співпраці з Qualcomm

На останній фінансовій конференції компанія Qualcomm офіційно підтвердила, сказані й раніше, слова про те, що в новій лінійці Apple iPhone 2018 року не будуть використовуватись швидкісні модеми виробника. Схоже, що в айфоні 2018 року буде встановлено Intel 7560. Справа в тому, що Apple хотіла змусити Qualcomm знизити ціни, щоб підвищити власний прибуток, але виробник відмовився, не надавши альтернативи «яблучній» компанії.

На даний час Qualcomm, з чіпом X24, є лідером на ринку, адже модем працює на швидкості до 2 Гбіт/с, а в майбутніх версіях з великою імовірністю швидкість буде ще збільшено. Швидкість же конкурента ледь сягає 1 Гбіт/с, і хоч до середини 2019 року Intel планує мати 1,6 Гбіт/с, їй не вдасться наздогнати попередника.

З 5G все буде тільки ускладнюватися, оскільки Qualcomm вже постачає зразки 5G NR модемів, що працюють на швидкостях до 4.51 Гбіт/с, в той час як Intel, Huawei та іншим поки ще тільки доведеться продемонструвати чіп і працюючий прототип 5G NR в форм-факторі телефону .

Інвестиції в модеми – частина стратегії Qualcomm, і надійна підтримка 4G LTE/Gigabit LTE стане однією з найважливіших функцій в епоху 5G, котра активно розпочнеться вже з початком 2019 року, ну а Apple, ймовірно, не буде мати підтримки 5G ще до 2020 року.