Google Chrome та Firefox будуть витрачати менше оперативної пам’яті

Веб-браузери на комп’ютерах, серед яких найбільш популярні Chrome і Firefox, витрачають чимало системних ресурсів. Чим більшими стають сайти в інтернеті, тим більше оперативної пам’яті їм потрібно. Розробники браузерів знають про це і не збираються миритися з таким станом справ.

Минулого тижня відбувся реліз версії Chrome 68. Тут з’явилася нова функція під назвою Page Lifecycle Interface. Вона дозволяє браузеру дбайливіше витрачати системні ресурси за рахунок призупинення сайтів на паузу, якщо вони довго неактивні. При необхідності сайти запускаються і продовжують працювати.

Подібна функціональність присутня на смартфонах. Операційна система ставить на паузу роботу додатків і сервісів в фоновому режимі, звільняє ресурси і знижує витрату енергії. Щоб Page Lifecycle працювала оптимально, потрібна підтримка з боку веб-розробників.

Що стосується Firefox, проект Mozilla Fission Memshrink націлений на скорочення витрат пам’яті на 7 Мб і більше. Це пам’ять від сотень процесів, які браузер застосовує для відображення сайту на екрані.

Memshrink є частиною програми Mozilla Fission, яка нагадує Google Site Isolation. Функція безпеки працює за допомогою відкриття безлічі процесів браузера для будь-якого домену, який користувач завантажує у вкладці.

Щоб ізоляція сайту працювала, потрібна здатність запускати від сотні процесів контенту в середній сесії Firefox. Кожен з цих процесів витрачає пам’ять тільки на своє створення, незалежно від вмісту. Завдання полягає в зниженні цього обсягу нижче значення 10 Мб, щоб сумарна витрата пам’яті від всіх процесів не перевищувала 1 Гб. В даний момент на Windows 10 це значення становить 17-21 Мб. На Linux і OS X воно становить 25-35 Мб. Таким чином, на одну сесію йде 2-3,5 Гб.

Розробники хочуть знизити витрату пам’яті на 7 Мб. У браузері мало місць, де можна скоротити витрату пам’яті без втрати функціональності, тим більше скоротити набагато. Однак, є безліч місць, де можна знизити витрату енергії по частинах, щоб в сумі отримати помітну оптимізацію. Саме цим зараз займаються Google і Mozilla.