iOS додатки можна буде запускати на macOS Mojave

Минула чергова конференція для розробників Apple WWDC 2018, і багатьох цікавило важливе питання, – чи буде все ж злиття iOS та macOS ? Чутки про те, що Apple збирається об’єднати iOS і macOS ходять досить давно – обидві OC засновані на UNIX і розвиваючи свою екосистему компанія постійно адаптує функції, які з’являються на одній платформі, до решти продуктів. На долю секунди здавалося, що у Apple все-таки прихований туз в рукаві – в той момент, коли Крейг Федеріго завів мову про злиття додатків Mac та iOS, але ж ні, публіка почула залізобетонне “NO”.

На конференції пояснили, що настільні комп’ютери Mac – це абсолютно інший клас пристроїв, зі своїми способами взаємодії. Тому об’єднання з iOS тут не той випадок.

Проте, Apple працює над цим напрямком, тому на заході всі побачили анонс оновленого UIKit – у розробників таки з’явиться можливість адаптувати свої iOS-додатки для роботи на комп’ютерах під управлінням macOS.

Для підігрівання інтересу також показали перші версії сумісних програм: Новини, HomeKit, Акції та Диктофон.

Загалом, розробники отримають можливість адаптувати свої програми вже в кінці 2019 року. Для них компанія розробить спеціальний фреймворк, який дозволить адаптувати сенсорну схему управління додатком, котра використовується на смартфонах і планшетах, до «органів управління» комп’ютером – тачпада (миші) і клавіатури.