Google може покласти кінець піратству на Android

Однією з головних переваг операційної системи Android і, як наслідок, всіх смартфонів під її управлінням, полягає в можливості встановлювати додатки в обхід магазину Google Play. Для цього потрібно всього лише знайти потрібний APK-файл на просторах Мережі, після чого встановити його на телефон. Процес максимально простий. Мільйони людей використовують його для встановлення піратських додатків, але схоже, в найближчому майбутньому, компанія Google може покласти кінець піратству на Android.

Представники популярного ресурсу по завантаженню додатків APKMirror пишуть, що Google надала розробникам нові інструменти з підтримкою функції Google Play Dynamic Delivery, про яку стало відомо ще в ході конференції I/O 2018 у перших числах травня. Вона дозволяє робити так, щоб всі програми та ігри самі завантажували необхідні модулі для своєї роботи на тому чи іншому мобільному пристрої. Нововведення, звичайно, позитивне, але воно завдає удар по любителям безкоштовно використовувати платне ПЗ.

Зараз розробникам доводиться компілювати відразу кілька APK-файлів для запуску на смартфонах з різними особливостями, наприклад, 32-бітною чи 64-бітною архітектурою. Нова функція «пошукового гіганта» дозволяє позбутися від необхідності одночасно використовувати близько десятка скомпільованих образів APK. Тепер, використовуючи Google Play Dynamic Delivery, розробники можуть створити лише один файл для встановлення додатка, який у міру свого скачування буде довантажувати дані, необхідні для запуску на конкретному телефоні.

Подібна функція працює навіть з мовними пакетами. Простіше кажучи, тепер APK-файли можуть стати просто оболонками для завантаження самих додатків. За рахунок цього розробники можуть публікувати оновлення ПЗ і додавати нові функціональні можливості шляхом редагування всього одного файлу, а не відразу декількох. Це дуже сильно спрощує процес розробки програм та ігор, але у цього є і зворотна сторона. У механізмі Google Play Dynamic Delivery є опція, що дозволяє розробникам включити перевірку автентичності.

Це означає, що якщо якась людина завантажить з Google Play платний APK-файл, а потім викладе його в Мережу, встановити його ніхто не зможе, тому що для цього доведеться увійти в той акаунт, під яким куплена програма. Так, цей захист можна буде обійти, але в такому випадку з серверів «пошукового гіганта» не буде завантажено множинні модулі, необхідні для запуску і коректної роботи на конкретному телефоні. Пірати ж в свою чергу не зможуть самі скомпілювати образи, оскільки це вкрай складно.

Поки що підтримка нової функції в рамках Android App Bundle є тільки в операційних системах починаючи від Android 5.0 і вище, тобто на старі ОС, як і раніше, будуть випускатися старі види файлів APK, проте очевидно, що незабаром магазин Google Play позбудеться їх підтримки, в результаті чого піратських програм для смартфонів і планшетів більше не буде. За все доведеться платити гроші.