Apple представила iOS 12

В ході конференції для розробників Apple, WWDC 2018, представлена ​​нова версія операційної системи iOS 12. Акцент в оновленні зроблений на підвищенні продуктивності, підтримці доповненої реальності і оновленні додатків.

Як заявляє Apple, система в середньому в два рази швидше відкриває програму, ніж iOS 11. Камера запуститься на 70% швидше, а час виклику клавіатури скоротиться наполовину навіть на старих пристроях.

Доповнена реальність

Apple анонсувала додаток Measure, який вимірює предмети. Подібних сторонніх додатків в App Store вже багато.

Представлений новий файловий формат USDZ, розроблений спільно з Pixar для AR-контенту, оптимізований для поширення і відкритий для розробників. Його будуть підтримувати продукти Adobe, Autodesk, Sketchfab, і Quixe.

Siri і «Фотографії»

Істотно «прокачаний» пошук в додатку «Фотографії». Сервіс завдяки машинному навчанню самостійно здійснює розподіл знімків на категорії, визначає, на якому заході або в якій ситуації вони зроблені. У новій вкладці «Для вас» автоматично створюються відретушовані фотографії, які одразу можна відправити друзям. Все це вже є в Google Photos.

Siri підтримує шорткати, які активують окремі функції додатків через запити до помічника. Крім iPhone і iPad, вони доступні на HomePod і Apple Watch. Для їх створення з’явився окремий додаток Shortcuts, який практично повністю дублює дизайн Workflow, розробників якого купили Apple.

Siri навчилася виконувати ланцюжок дій однією командою, наприклад, сказавши «на добраніч», помічник виконає ланцюжок «поставити будильник – вимкнути звук для дзвінків – відключити Wi-Fi»: схоже на Routines в Google Assistant. Все це можна налаштовувати індивідуально.

Ми хочемо, щоб Siri робила для вас ще більше, – Крейг Федеріго, віце-президент по розробці Apple

Додатки

Apple News отримала нову вкладку «Огляд», яка курується редакторами. На iPad доступний сайдбар з основними розділами програми. Сервіс Apple Books повністю перероблений з новими механізмами рекомендацій і пошуку нових книг. Додаток «Акції» тепер інтегровано з Apple News для відстеження новин компаній, також додані графіки, що показують вартість акцій протягом дня.

Система для автомобілів CarPlay отримала підтримку сторонніх додатків навігації. Точно заявлені Google Maps і Waze.

Додаток Wallet підтримує студентські карти для доступу в кампуси без використання фізичної перепустки.

«Не турбувати» і Screentime

За словами Крейга Федеріго, користувачі отримують щодня гігантську кількість повідомлень, тому Apple поліпшила в iOS 12 режим «Не турбувати»: під час сну вони будуть приховані повністю, а вранці відобразяться знову. «Пуші» від конкретного додатка можна відключити назовсім або на певний час в один клік з панелі повідомлень, а Siri буде пропонувати робити це для нав’язливих сервісів. Повідомлення, до речі, будуть групуватися по додатках – одна з найбільш очікуваних функцій для власників Apple-пристроїв.

Додаток Screentime відстежує використання смартфона і відображає статистику, скільки разів власник вмикав екран девайса і якими додатками користувався. Можна буде обмежити час користування конкретною програмою і блокувати програми для дітей.

Animoji, Memoji, FaceTime

iOS навчилася розпізнавати висунутий язик під час запису Animoji. «Анімодзі» можна редагувати, аж до кольору обличчя. Нова функція – Memoji – створюватиме стилізовану копію особи користувача.

Сервіс для відеодзвінків FaceTime навчився робити групові виклики: підтримуються одночасно до 32 співрозмовників. FaceTime вбудований в iMessage, тому можна почати дзвінок прямо з загального чату. Зображення користувача, що почав розмову, автоматично збільшується у інших співрозмовників. Memoji підтримуються і тут: можна замінити свою голову намальованою.

iOS 12 буде доступна для всіх пристроїв Apple, які отримали підтримку iOS 11.