Хакер встановив повноцінну Windows 10 на смартфон Lumia

microsoft display dock

Після того, як Microsoft офіційно визнала “смерть” Windows Phone і Windows 10 Mobile, смартфони Lumia перестали отримувати оновлення, а розробники додатків стали поступово відмовлятися від випуску програм для непопулярної платформи. Але флагмани Microsoft Lumia досі не можна назвати апаратно застарілими, тому ентузіасти не втрачають надії і намагаються змусити смартфони працювати з альтернативними операційними системами.

Наприклад, програміст на ім’я Бен опублікував в своєму Twitter запис, на якому Lumia 950 XL запускає повноцінну Windows 10 замість смартфонів на Windows 10 Mobile. На відео ми бачимо процес встановлення Windows таким, яким він зазвичай буває на комп’ютерах і ноутбуках.

Попри те, що смартфон Lumia 950 XL, як і Windows для настільних комп’ютерів, теж розроблений Microsoft, запустити на ньому систему для ПК дуже складно. Бен розповів, що для сумісності системи з чіпсетом смартфона йому довелося власноруч написати частину драйверів для смартфона і використати TianoCore – альтернативну реалізацію UEFI (BIOS) з відкритим кодом. Раніше запустити повноцінну Windows 10 вдавалося лише на прототипі Lumia 950 XL з прошивкою, якої не було у відкритому доступі.

Нагадаємо, що Microsoft одного разу пробувала випускати ноутбуки та планшети з характерними для мобільників ARM-процесорами, але зазнала невдачі (проект Windows RT). Однак, в 2017 році компанія знову заявила про намір випустити витривалі ARM-ноутбуки в партнерстві з Qualcomm.