Microsoft продемонструвала поліпшену версію Fluent Design для Windows 10

Fluent Design System представили ще на Build 2017 році, але на відміну від інших операційних систем, редизайн Windows не пройшов за один раз. Microsoft пообіцяла поступово оновлювати зовнішній вигляд своєї операційної системи і потроху додавати нові елементи і ефекти. На Build 2018 Microsoft представила свої подальші плани на Fluent Design в Windows 10.

На одній із сесій Microsoft показала ряд мінорних змін і поліпшень, які з’являться в Windows 10 і додатках для неї протягом цього року. Нас чекає велика кількість тіней, нарешті сучасні контекстні меню і універсальна кнопка «назад» в додатках. Завдяки цим змінам дизайн інтерфейсу Windows 10 повинен отримати єдність стилю, чого так не вистачає операційній системі з моменту її появи в 2015 році. Навіть прихід Fluent Design System не зміг вирішити проблему надмірної фрагментації дизайну, а тому будемо покладати надії на другу версію.

Переважна більшість елементів управління для універсальних програм відчуваються дуже громіздкими для звичайного використання мишею (воно й зрозуміло, адже потрібна оптимізація для сенсорного введення). Microsoft визнала, що почула претензії розробників щодо занадто великого інтерфейсу і тепер балансує між зменшеними елементами інтерфейсу і навіть компактним режимом, який створений для більш насичених і комплексних програм.

Крім того, Microsoft навіть виправила становище кнопки назад в Windows 10, щоб вона була універсальною і єдиною у всіх додатках. В даний момент розробники можуть помістити цю кнопку десь в інтерфейсі програми, або в лівому верхньому кутку програми, що не завжди очевидно для користувачів Windows 10. Зміни в системі навігації Fluent Design також включають в себе підтримку клавіатурних скорочень і навіть контролерів Xbox для переміщення по додатках.

Всі ці зміни є частиною неспішного процесу модернізації та вдосконалення інтерфейсу Windows 10 і її додатків. Значні доробки елементів управління UWP є вкрай хорошими змінами і нам лише залишається сподіватися, що хто-небудь буде писати ці самі UWP-додатки з використанням красивих інтерфейсів, представлених компанією Microsoft.

Джерело інформації: theverge