Android P принесе глобальні зміни в розвитку операційної системи

Операційну систему Android чекають глобальні зміни, вона зміниться майже до невпізнаваності. У минулому році в Android O були внесені незначні візуальні поліпшення, а до Android P інженери Google підійшли більш ґрунтовно. Змінам піддадуться майже всі аспекти ОС.

Смартфон на Android P відволікає користувача значно менше, ніж пристрої на попередніх версіях Android. В операційній системі з’явився вбудований інструмент, за допомогою якого ви можете подивитися, скільки часу ви проводите в додатках. При бажанні можна обмежити цей час, і якщо ви вийшли з ліміту, іконка програми стане сірою, а сам додаток не буде відкриватися. Розблокувати додаток, поставлений на «паузу», можна в тій самій утиліті.

В налаштуваннях також можна вказати час, в який ви лягаєте спати. В цей час смартфон переключиться на безшумний режим, а інтерфейс операційної системи і додатків стане чорно-білим. Якщо ви все ж увімкнете смартфон, ви відразу зрозумієте, що вибилися з встановленого розпорядку і вже пора спати.

У режимі «Не турбувати» не тільки вимикається звук, але і перестають приходити повідомлення від додатків і, відповідно, не спалахує екран. Крім того, смартфон стежить за тим, які програми ви змахуєте або ігноруєте – їх пріоритет буде знижуватися і через певний час вони взагалі перестануть приходити.

Кнопка домашньої сторінки більше не кругла, тепер це широка смужка. Після свайпа вгору по ній відкривається сторінка, на якій показані останні запущені програми, а повторний свайп відкриває список всіх встановлених додатків.

Довге натиснення на неї запускає Google Assistant, а скролінгом по ній можна швидко прокручувати картки з запущеними додатками. Подібні жести використовуються в iPhone X і явно були запозичені у Apple.

Кнопки багатозадачності більше немає, в деяких випадках замість неї з’являється кнопка повороту. Вона використовується для швидкого блокування і розблокування, зміни орієнтації екрану при перегляді відео і фотографій. Кнопку повернення можна знайти тільки в додатках.

Дія при натисканні регуляторів гучності змінилася – кнопки додають і зменшують звук медіафайлів, при цьому на екрані з’являються опції для регулювання дзвінка і введення смартфона в вібраційний або безшумний режим.

Бета-версія Android P з 8 травня доступна 11 моделям смартфонів.

У ній вже можна знайти велику частину нововведень, анонсованих на конференції I/O 2018. У найближчі місяці вони будуть тестуватися і, ймовірно, зазнають ще більш значних змін перед офіційним релізом Android 9.0.

Джерело інформації: theverge