На iPhone X успішно запустили Mac OS 8

Ентузіасти регулярно запускають на iPhone старі версії операційних систем Windows. Емулятор, трохи танців з бубном, і можна битися в десктопну гру початку 2000-х прямо на iOS-девайсах.

Черговим успіхом серед гіків став запуск операційної системи Mac OS 8 на iPhone X та iPad Air 2. Потужності девайсів виявилося досить для комфортної гри в Warcraft II і SimCity 2000.

У такому віртуальному середовищі цілком комфортно працює штатний браузер, а ось з навігацією не все так просто. Судячи з опублікованого відеоролика, підтримки миші iPhone X явно не вистачає.

У випадку з iPad Air 2 керувати Mac OS 8 набагато зручніше – більший розмір екрану полегшує попадання по дрібних піктограмах.

Зрозуміло, інтерфейс архаїчної операційки не адаптований під встановлені в iPhone X та iPad Air 2 екрани з високою роздільною здатністю, тому виглядає він вельми сумно.

Проте, експеримент в черговий раз підтвердив потужність апаратної частини флагмана і планшетів Apple. Хто знає, можливо в недалекому майбутньому Apple зробить можливим запуск повноцінних десктопних систем на мобільних девайсах.