Встановлено, що на iOS додатки вилітають частіше, ніж на Android

Компанія Blancco провела дослідження і з’ясувала, що додатки, створені для iPhone, в середньому вилітають втричі частіше додатків для Android-смартфонів. Чи означає це, що iOS — менш стабільна операційна система? Як не парадоксально, але ні.

Додатковий аналіз показав, що пік падіння припадає на той час, коли Apple випускає оновлення iOS, а потім проблем з додатками стає менше. Apple змінює принцип роботи iOS, оновлює API, бібліотеки та системні функції, додає нові можливості, покращує старі, і саме ці зміни викликають падіння. Розробники дивляться звіти, виявляють проблемний код, виправляють його і випускають нові версії додатків, які працюють більш стабільно. Якби Apple не випускала оновлення настільки часто, додатки продовжували б працювати без помилок.

Різке збільшення числа падінь спостерігалося після випуску iPhone 6, але це можна пояснити високою популярністю моделі. Наступні моделі продавалися не гірше, але проблем з ними було менше, а це значить, що компанія Apple збільшила стабільність iOS і тепер більш акуратно вносить зміни в код.

На Android абсолютно інша ситуація. По-перше, неможливо уявити, що це за операційна система в чистому вигляді — Google випускає «напівфабрикат», а виробники видозмінюють його під свої потреби, іноді до невпізнанності. По-друге, існує безліч моделей смартфонів, як якісних, на яких додатки працюють добре, так і посередніх, на яких додатки аварійно вивантажуються з пам’яті через брак ресурсів. По-третє (і це найголовніше), ті оновлення, які випускає Google, не доходять до більшості пристроїв. Код операційної системи не змінюється, і ця стабільність начебто грає на руку користувачам Android. Статистика не бреше — додатки на Android дійсно вилітають рідше, але це відбувається виключно через те, що пристрої довгий час не оновлюються.