Процесор Samsung Exynos 9610 значно розширить можливості доступних смартфонів

Samsung представила мобільний процесор Exynos 9610, який може стати серцем доступних смартфонів вже в другій половині року. Звичайно, не обійшлося в цьому чіпі без апаратної підтримки функціональності, заснованої на машинному навчанні. Йдеться про інтегрований алгоритм розпізнавання осіб, який планується застосовувати для розблокування пристроїв. Він вміє обробляти випадки, коли власника девайса видно не повністю, наприклад, він прикритий капелюхом або шарфом. При цьому потрібна лише одна фронтальна камера.

Samsung Exynos 9610 створений по 10-нм техпроцесу та містить вісім фірмових ядер — чотири Cortex-A73 з частотою 2,3 ГГц і стільки ж Cortex-A53 на 1,6 ГГц. За обробку графіки, а також машинне навчання відповідає прискорювач на основі ядер Mali-G72. У процесор вбудовано хаб для фонових операцій, таких як управління жестами, побудований на Cortex-M4F.

Завдяки новому ISP (Image Signal Processor) і MIPI (Mobile Industry Processor Interface) Exynos 9610 може обробляти зйомку FHD-відео з частотою 480 кадрів в секунду. Інтегровані модеми забезпечують підтримку завантаження даних по LTE зі швидкістю до 600 Мбіт/c, Wi-Fi ac (2,4 і 5 ГГц), Bluetooth 5.0 і GPS/ГЛОНАСС.

Велика ймовірність, що Exynos 9610 створений Samsung не для власних потреб. Корейський гігант останнім часом явно розширює бізнес чіпів для смартфонів, так що його пряма війна з Qualcomm і MediaTek не за горами.