NVIDIA обіцяє кінематографічну якість в іграх

Минуло рівно п’ять років з тих пір, як NVIDIA вперше оголосила про свою архітектуру наступного покоління Volta. Але до цих пір найближчим до споживчого ринку продуктом на базі Volta є Titan V вартістю $3000, призначений для наукових завдань і обчислень. На минулій конференції GDC 2018 компанія все ще не представила нові відеокарти GeForce на базі Volta, але замість цього розповіла про те, що її прискорювачі Volta матимуть деякі ексклюзивні функції GameWorks.

Ці можливості є частиною RTX — високомасштабного рішення, яке, на думку компанії, знаменує собою нову еру в справі трасування променів в реальному часі. RTX буде сумісна з новим API трасування променів Microsoft DirectX Raytracing (DXR). Для ясності: DXR буде підтримувати і більш старі відеокарти, а також прискорювачі AMD; а ось RTX запропонує додаткові можливості, які будуть доступні виключно на відкритих NVIDIA покоління Volta і вище.

NVIDIA RTX і Microsoft DXR (головне не переплутати абревіатури) покликані зробити ефекти затінення, освітлення і відображення в іграх та інших DX12-додатках набагато більш реалістичними. В ідеалі — не відрізнятись за якістю від CG-сцен. Кінематографічну якість нам обіцяють з кожним новим поколінням ігрових консолей і, думається, навряд чи варто сумніватися, що і при анонсі PS5 або Xbox Next розробники і виробники знову будуть про це говорити. І хоча поступовий прогрес в реалізмі картинки AAA-ігор заперечувати неможливо, останнім часом гравці все більше цінують унікальні ідеї і сюжет, так що навіть піксельна 2D-графіка переживає новий витік популярності.

Для тих, хто ще не в курсі: GameWorks являє собою набір проміжного програмного забезпечення від NVIDIA, що дозволяє розробникам додавати різні передові ефекти на зразок фізики м’яких тіл, поліпшеного глобального освітлення, реалістичних рідин, волосся, рослинності і так далі. Пакет отримав неоднозначну репутацію через те, що багато функцій є ексклюзивними для GeForce, а інші, як правило, погано оптимізовані для карт Radeon. Хтось стверджує, що ці функції часом жахливо працюють і на картах NVIDIA, але все ж це не так яскраво виражено.

Згідно з останніми чутками, навіть таке сімейство ігрових відеокарт GeForce НЕ буде засновано на Volta, а отримає якусь перехідну архітектуру Ampere. Але після розповіді про RTX в додатку саме до Volta це здається малоймовірним. Датою передбачуваного анонса нових відеокарт може служити технологічна конференція GTC, яка відбудеться в кінці місяця.