Android P обзаведеться дійсно корисними функціями

Наступне велике оновлення мобільної операційної системи від Google дозволить використовувати смартфони в якості мишки або клавіатури для ПК з підключенням по Bluetooth. Про це повідомив один з користувачів співтовариства мобільних розробників XDA Developers.

Простіше кажучи, смартфон можна буде підключити через Bluetooth до планшета, ноутбука або десктопу і використовувати як пристрій введення для набору тексту або переміщення курсору. Також можливий набір тексту на смарт-ТВ, контроль презентацій на проекторі, і так далі. Подібне досягається з нативною підтримкою профілю Bluetooth HID (Human Interface Device), яка і додасться в Android P.

На даний момент існує кілька сторонніх додатків під Android, які додають смартфону таку функціональність, але в більшості вони вимагають root-прав.

Перша превью-версія для розробників Android P може стати доступна в середині березня 2018 року, задовго до старту конференції Google I/O 2018, яка пройде в Маунтін-В’ю (Каліфорнія) з 8 по 10 травня. Публічний же реліз очікується в серпні-вересні.

Також в наступній версії Android очікується більш тісна інтеграція з голосовим помічником Google Assistant, нативна підтримка сканера райдужки очей, оптимізація по частині енергоефективності та тривалості автономної роботи.