Qualcomm втратила інтерес до смарт-годинників

Компанія Qualcomm перестала розробляти нові процесори для смарт-годинників. Ймовірно, чіпсетному гігантові більше не цікавий цей ринок, але ж він багато в чому залежить від даної компанії.

Спочатку виробники випускали годинник на модифікованих процесорах для смартфонів, а на початку 2016 року Qualcomm представила чіп Snapdragon Wear 2100, орієнтований на носиму електроніку. Компаніям доводиться використовувати його до цих пір, хоча з того часу він не оновлювався і вже неабияк застарів. Snapdragon Wear 2100 виготовлений по 28-нанометровому техпроцесу, який вважався відносно старим навіть два роки тому: та ж технологія застосовувалася ще в 2013 році при складанні чіпів Snapdragon 800 і 801. У 2016 році Qualcomm освоїла 14 нм, а зараз чіпи для флагманських смартфонів будуються на 10 і навіть 7-нанометровому процесі.

Якщо Qualcomm і справді більше не цікавий ринок смарт-годинників, то компанії Google доведеться або відмовитися від проекту Android Wear, або самостійно створювати чіпи, або ж замовляти їх у інших виробників (наприклад, у Samsung або Huawei). Лідерами на ринку смарт-годинників зараз є Apple і Samsung. Вони не залежать від Google, оскільки використовують власні операційні системи — watchOS і Tizen.

Джерело інформації: arstechnica.com