Виявлена ​​уразливість системи безпеки в процесорах Intel

Представники ресурсу The Register виявили серйозну помилку в системі безпеки чіпів від Intel. Знайдений недолік в процесорі являє собою дірку в захисті пам’яті ядра і зачіпає практично всі чіпи Intel x86, вироблені за останні 10 років.

Конкретна інформація про те, в чому саме полягає проблема, поки не розголошується. Однак відомо, що уразливість дозволяє звичайним призначеним для користувача програмам отримувати доступ до вмісту захищених областей пам’яті ядра, де зберігаються важливі файли, дані і паролі.

Виправлення на рівні мікрокода не принесуть належного результату і слід шукати рішення через роботу з ОС. Фахівці Windows і Linux вже приступили до розробки оновлень.

Аналогічні ОС, такі як 64-бітна macOS від Apple, також потребують оновлення, але компанія поки не дала офіційного коментаря.

Суть виправлення буде полягати в тому, що пам’ять ядра повністю ізолюють від призначених для користувача процесів. Тепер замість того, щоб в тій же директорії бути просто невидимою, вона буде мати зовсім інше розташування. Як повідомляють в The Register, це призведе до того, що продуктивність чіпів впаде на 5-30% в залежності від моделі процесора і виконуваних на ньому завдань.

Більш докладні відомості та звіти обіцяють представити в кінці місяця, коли проблема буде виправлена.

Джерело інформації: theregister