Нововведення в Android 8.1 оцінить будь-яку доступну мережу Wi-Fi

Одним з невеликих, але приємних нововведень Android 8.1 стало відображення оцінки швидкості всіх відкритих мереж Wi-Fi навколо. З огляду на кількість подібних точок в будь-якому громадському місці зараз, функція може виявитися вкрай потрібною.

Оцінка швидкості мережі відображається під її ім’ям в списку вибору, вона не містить якісь цифри, а тільки словесні позначки: «Дуже швидка», «Швидка», «Нормальна» і «Повільна». Перша означає можливість перегляду відео в надвисокій роздільній здатності, друга – в якості нижчій, третя прекрасно підійде, якщо власник пристрою просто бажає посерфити або послухати музику онлайн, четвертої буде досить для дзвінків і спілкування в месенджерах. Швидше за все, Google в першу чергу оцінює швидкість доступу до власних ресурсів.

Функція була анонсована разом з Android 8.1 Oreo, але заблокована до недавнього часу. Вчора Google через соціальні мережі оголосила про її активацію на обох варіантах Pixel і Pixel 2, а також останніх смартфонах лінійки Nexus. Швидше за все, ця функціональність буде працювати і на інших девайсах з Android 8.1, хоча їх поки вкрай мало.

Оцінка швидкості роботи мережі разюче відрізняється від відображення рівня сигналу. Якщо точка Wi-Fi підключена по «вузькому» зовнішньому каналу або спеціально відрегульована для повільної віддачі клієнтам, навіть знаходячись поруч з нею нічого не допоможе. І звичайно, відображення швидкості з Android 8.1 не працюватиме з закритими мережами або тими, де заблокований доступ до Google.