Intel представила процесори з вбудованою графікою AMD

Intel вперше представила продукти, невід’ємною частиною яких є розробка її прямого конкурента, компанії AMD. Процесори нової лінійки з інтегрованими графічними прискорювачами Radeon RX Vega M дебютують в першому півріччі 2018 го в ультракомпактних десктопах Intel NUC (які навіть здатні потягнути ігри в VR), а також ноутбуках від HP і Dell.

Анонсовані Intel чіпи G-серії складаються з обчислювальних ядер Intel Core 8-го покоління, графічного чіпа AMD Radeon з високоефективною архітектурою Vega, а також пам’яттю HBM2. Графічну підсистему розробляв той же підрозділ AMD, в якому проектують “на замовлення” чіпи для ігрових консолей Playstation та Xbox. Все це інтегровано на єдиній підкладці за допомогою розробленої Intel нової технології: шини Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB).

Вона являє собою розміщені в підкладці окремі кристали, які забезпечують максимальну швидкість обміну даних, при цьому не дуже дорогі у виробництві. З обчислювальними ядрами графіку в новому багаточіповому модулі Intel пов’язує шина PCI-Express 3.0.

Нагадаємо, про плани створити процесор, що дозволяє повноцінно грати в сучасні 3D- і VR-ігри на ультрабуках, компанії оголосили в листопаді. Тепер стало відомо, що в нову лінійку увійдуть п’ять чіпів Core i5 та Core i7 з базовою тактовою частотою від 3,8 до 4,2 ГГц, а об’єм HBM2-пам’яті, інтегрованої з процесором і графікою на одній підкладці, складе 4 ГБ.

У більш доступних чіпах застосована графіка Vega M GL, в дорогих — Vega M GH, що володіє 24 обчислювальними модулями замість 20, а також працює на більш високій (1190 МГц проти+1063 МГц) частоті.

За даними, наданими Intel, система на нових чіпах (очевидно, мова йде про топові рішення) показує в тесті 3DMark на 7% більшу продуктивність, ніж комп’ютер на процесорі Core i7-7700HQ з графікою Nvidia GTX 1060 Max-Q з 6ГБ пам’яті. Таким чином, користувачі зможуть пограти в велику кількість сучасних ігор в роздільній здатності FullHD з частотою кадрів більше 60 в секунду.

Першими комп’ютерами з чіпами Intel G-лінійки стануть анонсовані напередодні ультракомпактні десктопи NUC “Hades Canyon”, які з’являться у продажу в кінці березня за ціною 799 і 999 доларів в залежності від використаного процесора. У найближчі дні також очікується анонс побудованих на інтегрованому рішенні Intel/AMD ультрабуків від Dell і HP.

Джерело інформації: mspoweruser.com