Google завершила придбання частини смартфонного бізнесу HTC

Холдинг Alphabet оголосив про офіційне закриття угоди по поглинанню частини смартфонного бізнесу HTC за $ 1,1 мільярда. Про це повідомив старший віце-президент по “залізу” Google, Рік Остерло, привітавши

“неймовірну талановиту команду, яка почне роботу над кращими і ще більш інноваційними продуктами в найближчі роки”.

За умовами угоди, Google дістануться неексклюзивні ліцензії на інтелектуальну власність, включаючи права на дизайн мобільних пристроїв, розроблений в HTC. Крім того, до пошукача приєднаються дві тисячі інженерів фірми, але всі вони залишаться на Тайвані. Анонсуючи завершення угоди, Остерло підкреслив, що Тайбей стає найбільшим інженерним центром Google в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Разом з цим HTC збереже права на свій бренд і продовжить випускати власні смартфони. Угода з Google не вплине й на операції з контрактного виробництва HTC і її VR-підрозділу.

HTC і Google співпрацюють вже дуже давно. Тайванська фірма, наприклад, виготовила найперший Android-смартфон – T-Mobile G1 (HTC Dream), в 2010-му випустила Nexus One, а в 2014-му – планшет Nexus 9. Також HTC було доручено виробництво смартфона Pixel 2-го покоління .

Google і сама випускає смартфони під власним брендом Pixel, але їх частка на світовому ринку мізерно мала. Після закриття угоди компанія, очевидно, застосує в своїх продуктах інженерний і дизайнерський талант екс-співробітників HTC, в той час як тайванці зосередяться на розробках в області віртуальної реальності.

Джерело інформації: reuters