Знайдений приголомшливий спосіб прискорити старі iOS-девайси

Чомусь так повелося, що з часом всі девайси починають працювати повільніше, і iOS-пристрої тут не вийняток. “Теорію змови” про те, що старі смартфони навмисно “гальмує” сама Apple, не так давно переконливо нібито спростували. Проте, факт залишається фактом: з роками “яблучні” девайси працюють повільніше. Більшість користувачів у відчаї просто починають збирати на новий апарат, але деякі не залишають надії вдихнути нове життя в “старенькі” смартфони на кшталт iPhone 5 або 5s.

Все більше число користувачів онлайн-форуму Reddit підтверджують висловлену користувачем під ніком TeckFire гіпотезу. Він розповів, що, втомившись від нестерпно повільної роботи апарату, який працював навіть повільніше старішого iPhone 6 Plus його брата, вирішив замінити батарею.

З новим акумулятором iPhone 6s став показувати в тесті продуктивності Geekbench істотно вищі результати: 2526 балів проти 1466 в одноядерному і 4456 проти 2512 в багатоядерному.

Судячи з усього, операційна система iOS дійсно змушує смартфони зі зменшеним ресурсом батареї працювати повільніше — софт просто знижує тактову частоту процесора, щоб заряду “втомленої” батареї як і раніше вистачало на день. Відомо, що аналогічні проблеми зі зниженням швидкості роботи виникають у ноутбуків MacBook, батареї яких стали непридатними.

З’ясувати, чи сповільнюється кількісно ваш iPhone, можна за допомогою безкоштовного додатку CPU DasherX. Він показує поточну максимальну тактову частоту процесора — у iPhone 6 з процесором Apple A8 вона повинна складати 1,4 ГГц, у iPhone 6s з Apple A9 — 1,85 ГГц. Якщо, наприклад, додаток показує реальну частоту у iPhone 6 на рівні 600 МГц (про це повідомили багато користувачів Reddit в згаданому опитувванні) — значить, смартфон може гальмувати через втрачений ресурс батареї.

Заміна акумулятора iOS-девайса в Україні обійдеться в чималу суму незалежно від того, звертається клієнт в авторизований або неофіційний сервісний центр. Редакція Ua Format не спонукає вас одразу звертатись в сервісний центр для заміни акумулятора, а розміщує статтю, як альтернативу.  Лише вам вирішувати, чи допоможе даний спосіб в конкретному випадку.

Джерело інформації: reddit