Проти Apple подано 12 колективних позовів через уповільнення роботи iPhone

З кожним днем ​​все частіше власники iPhone об’єднуються для подачі позовів до суду на Apple, яка зізналась в умисному уповільненні роботи смартфонів з метою запобігання раптових відключень через зношеність акумулятора. На цьому тижні Apple опублікувала додаткову інформацію про те, чому вона уповільнює роботу старих моделей iPhone, а також як планує вирішити цю проблему.

На даний момент проти Apple подано щонайменше 12 колективних позовів в США та інших країнах. Позивачі звинувачують компанію в навмисному уповільненні роботи старих моделей iPhone, навмисній розробці програмного забезпечення для уповільнення iPhone, в навмисному саботажі старих моделей iPhone, в проблемах в роботі батарей, приховуванні інформації про проблеми з батареєю з метою продати побільше нових смартфонів, а також в шахрайстві, помилковій рекламі і несправедливому збагаченні.

Наприклад, Аніледіс Батіста і Пол Сохаех, які подали позов в Сан-Хосе в четвер, в той же день, коли Apple вибачилася перед своїми клієнтами, стверджують, що дії компанії були спрямовані на те, щоб переконати деяких покупців iPhone купити нові пристрої, а не продовжувати використовувати більш повільні моделі. У зв’язку з цим вони звинуватили Apple в недобросовісній конкуренції.

Власники iPhone, які подали позов до Apple в Техасі, відзначили, що компанія зізналася у навмисному уповільненні старих моделей iPhone тільки в цьому місяці, під тиском громадськості. До цього ніяких повідомлень з її боку про зміни в програмному забезпеченні з метою зниження швидкості процесора для виправлення дефекту батареї не надходило. Більш того, Apple обіцяла, що її останні оновлення програмного забезпечення iOS 10 і iOS 11 для моделей iPhone 6 і iPhone 7 поліпшать продуктивність цих пристроїв, і наполегливо рекомендувала своїм клієнтам оновити ПЗ.

Слід зазначити, що твердження про те, що Apple спеціально сповільнювала роботу смартфонів за допомогою оновлень програмного забезпечення для того, щоб користувачі змінили свій iPhone на модель нового покоління, навряд чи зустрінуть з розумінням в суді. Тим більше, компанія пояснила, для чого це робила. А ось те, що Apple вирішила знизити швидкість iPhone, не повідомивши користувачам про можливі наслідки і не надавши їм можливість вирішити, чи хочуть вони цього чи ні — це дійсно може спричинити за собою стягнення штрафу.

Крім США, позови до Apple подані в Ізраїлі і у Франції. Готуються подати позови в Південній Кореї. Найбільш серйозні наслідки може мати позов у ​​Франції, де заплановане уповільненя пристроїв переслідується законом, і компанії, які це практикують, можуть бути оштрафовані на 5% від їх річного обсягу продажів.

Джерело інформації: reuters