Microsoft та Qualcomm анонсували ARM-ноутбуки з приголомшливим часом активної роботи

Microsoft і Qualcomm офіційно анонсували перші ноутбуки з операційною системою Windows 10 на базі ARM. Ці пристрої виглядають як звичайні ноутбуки, і будуть запускати велику частину ПЗ.

Ці пристрої будуть довго працювати від батареї і працювати в LTE-мережах, чого не було раніше в ноутбуках на Windows. Вони не повинні поступатися класичним ноутбукам — така задача Microsoft.

Зрозуміло, на ноутбуках встановлена ​​полегшена Windows 10s. Microsoft попередньо скомпілювала операційну систему для роботи на чіпсетах ARM, тому всі стандартні програми запускаються без емуляції.

Емуляція ж дозволяє завантажувати більшість 32-бітних додатків з Мережі і встановлювати їх на ноутбуки на базі ARM. Правда, 64-бітні програми для Windows ще не підтримуються.

Перші анонсовані пристрої, за заявками виробників, повинні видавати близько 20-22 годин активного користування. Жоден MacBook поки що на таке не здатний.

Так які ж пристрої показали

Asus NovaGo 2-в-1 включає 13,3-дюймовий HD-дисплей, до 8 ГБ оперативної пам’яті і до 256 ГБ внутрішньо пам’яті. Є підтримка стилуса, два порти USB 3.1, порт HDMI і слот для microSD. Asus NovaGo буде коштувати від $599 за 4 ГБ оперативної пам’яті і 64 ГБ вбудованої пам’яті. Модель за 799 доларів буде включати 8 ГБ оперативної пам’яті і 256 ГБ пам’яті.

Envy x2 від HP теж пристрою 2-в-1 з 12,3-дюймовим дисплеєм, але об’ємом до 8 Гб оперативної пам’яті і пам’яттю до 256 ГБ. Пристрій HP також підтримує стилус, і обидва вони будуть оснащені LTE-чіпами. HP Envy x2 буде доступний навесні наступного року.

Ці перші пристрої закладають основи майбутнього. Саме так повинна працювати Windows 10 на базі ARM. Якщо термін служби батареї і продуктивність відповідають специфікаціям Microsoft і Qualcomm, то ноутбуки на Windows зможуть вирватися вперед.

Джерело інформації: theverge