iFixit назвала найгірші для ремонту девайси

У рейтинг найгірших пристроїв до ремонтопридатності 2017 року потрапили відразу кілька пристроїв Surface від Microsoft.

1 з 10 можливих балів отримав Surface Pro. У цього пристрою екран зняти простіше, ніж у Surface Pro 4, але все одно, компанія використовує занадто багато клею при виробництві. Одна з головних проблемних зон — положення SSD-накопичувача, він знаходиться на материнській платі, що виключає можливість заміни «померлого» чіпа. Відзначимо, що недалеко від Surface Pro пішов iPad 5, який набрав 2 бали.

Знову 1 бал, на цей раз це Surface Book 2. Тут є тільки один плюс, в порівнянні з попереднім пристроєм — SSD-накопичувач можна замінити. Однак, для цього необхідно розкрити ноутбук, а там теж дуже багато клею.

Найгірший девайс року в рейтингу ремонтників за версією iFixit став Surface Laptop, або як його називають «склеєний монстр». Тут у нас 0 з 10 балів. Після ремонту зібрати ноутбук назад просто неможливо, також не можна і просто оновити який-небудь внутрішній компонент. Цікаво, що не вийде замінити навіть 3.5-мм роз’єм, який можна пошкодити просто якщо дуже часто використовувати його. Конкуренти Surface Laptop також пішли недалеко, MacBook Pro 2017 і MacBook 2017 набрали всього по одному балу.

Підводячи підсумки, можна відзначити, що Microsoft варто подумати, можливо, свої девайси можна зробити більш ремонтопридатними, щоб через пару років після покупки власникам не довелося просто викидати пристрій.