Тести продуктивності процесора Qualcomm для повноцінної Windows 10 помічені в Geekbench

До кінця цього року Microsoft з партнерами обіцяють випустити девайси з повноцінною Windows 10 на борту, для девайсів, що працюють на ARM-процесорі Qualcomm Snapdragon 835. Ці пристрої будуть підтримувати всю функціональність Windows 10, але при цьому набагато економічніше будуть ставитися до заряду акумулятора. З інших переваг можна відзначити теоретично меншу вартість (хоча ще потрібно дочекатись стартів продажу даних девайсів), а також вбудовані LTE-модеми. Поки HP, Dell, Lenovo та інші виробники розробляють нові апарати, Microsoft щосили готується до релізу абсолютно нового на ринку програмного рішення — емуляції x86 Win32-програм на ARM-чіпах.

Пристрої на Windows 10 ARM будуть здатні запускати два види софта — нативний (створений спеціально під ARM-процесори) і класичний —(звичайні Win32-програми, створені для x86-процесорів і 32-бітної Windows). Останні зможуть працювати тільки в режимі емуляції. На жаль, точно невідомо, наскільки ефективною буде ця технологія. Певне уявлення про це можуть дати цифри з бази даних Geekbench. Протягом багатьох місяців Microsoft тестувала пристрій на Snapdragon з Windows 10 на борту. Результати останніх випробувань, пройдених в кінці жовтня — початку листопада, такі:

У одноядерному тесті невідомий пристрій набирає близько 1200 балів, а в багатоядерному — в районі 4300. Для порівняння, топові Android-девайси з Snapdragon 835 здатні досягти 1900 і 6000 балів відповідно. Таким чином, емуляція x86 Win32 знижує продуктивність Snapdragon 835 приблизно в 1.5 рази, якщо говорити виключно про сухі цифри в бенчмарках.

На жаль, ці цифри далекі від можливостей актуальних x86-чіпів від Intel. У одноядерному режимі отриману потужність можна порівняти з процесорами Intel Core 2 Duo, яким вже більше 10 років. Багатоядерний режим видає таку ж продуктивність, як і мобільні модифікації Intel Core i3 і i5 2-3 поколінь. Бюджетні варіанти Surface Pro 4 приблизно в 2-3 рази потужніші тестованого пристрою. Звичайно, ці випробування проводилися всього лише на прототипах, і в реальності все може виявитися набагато краще.

Залишайтеся з нами, попереду багато цікавого.

Джерело інформації: geekbench