Представлений стандарт HDMI 2.1 з підтримкою 10K

HDMI Forum офіційно представив специфікацію HDMI 2.1 — нову версію стандарту, анонсованого в січні цього року на CES. HDMI 2.1 підтримує передачу інформації на швидкості до 48 Гб/сек, що на 8 Гб/сек більше, ніж у Thunderbolt 3. За рахунок цього HDMI 2.1-кабель зможе виводити зображення з роздільною здатністю до 10К. На більш низькій роздільній здатності буде підтримуватися більш висока частота оновлення.

Наприклад, 8К на 60 Гц або 4К на 120 Гц. Знову ж, Thunderbolt 3 підтримує тільки два 4К-монітора або один 5К на частоті 60 Гц.

Специфікація також включає в себе підтримку динамічного HDR. Ця технологія забезпечує кожній сцені і навіть кожному кадру індивідуальні, близькі до ідеальних значень глибину кольору, деталізацію, яскравість, контраст і гаму.

Щоб скористатися всіма перевагами HDMI 2.1 користувачам доведеться купувати нові HDMI-кабелі, розроблені цим же HDMI Forum. Примітно, що до складу цього кабелю входить також Ethernet-канал. Ultra-High Speed ​​HDMI-кабелі будуть також сумісними зі старими пристроями, а деякі функції, на зразок динамічного HDR, будуть підтримуватися навіть на існуючих кабелях.

4К-монітори і телевізори все ще дуже повільно заповнюють ринок, не кажучи вже про рішення з 8К-матрицями. Останні мало того, що дуже рідкісні, так ще й коштують надзвичайних грошей, не кажучи вже про монітори з роздільною здатністю 10К. HDMI 2.1 — це скоріше розроблена з запасом на майбутнє специфікація, яка розкриється повною мірою лише через кілька років. Залишилося тепер дочекатися появи телевізорів 10К і відеокарт, здатних видавати подібну картинку. А поки це ще не сталося, будемо тихенько радіти своїм FullHD або в кращому випадку 4К-моніторам і телевізорам.

Джерело інформації: hdmi