Надійність Face ID перевірили за допомогою 3D-маски обличчя

Face ID — біометрична система розпізнавання осіб, що вперше була використана компанією Apple для захисту iPhone X.  Як запевняли купертинівці на цьогорічній конференції, даний вид захисту перевершує застарілий сканер відбитків пальців Touch ID в декілька разів. Зовсім недавно ми розповідали, як вдалося обдурити Face ID за допомогою братів близнюків, а зараз співробітникам в’єтнамської компанії Bkav вдалося обдурити її за допомогою 3D-маски особи.

Фахівці Bkav надрукували на 3D-принтері маску обличчя особи, а потім приробили до неї ніс, зроблений вручну з силікону, роздруковані копії рота і очей і симуляцію шкіри. Вартість такої маски склала 150 доларів.

iPhone X розблокували, коли перед ним виявилася маска, а не обличчя користувача. Фахівці Bkav відзначили, що Face ID розпізнає користувача навіть в тому випадку, якщо половина його обличчя закрита, а це означає, що маску можна створити, відсканувавши не всю поверхню обличчя.

Bkav досліджує системи розпізнавання осіб з 2008 року. Компанія вважає, що серед них до цих пір немає надійних, а найбільший захист забезпечують сканери відбитків пальців.

Джерело інформації: bkav